Як записатись на співбесіду в посольство Німеччини? Покрокова інструкція.

Якщо ви хочете працювати або навчатись в Німеччині, маєте на меті возз’єднання родини або хочете поїхати до цієї країни з метою вивчення німецької мови, - для відвідування ФРН з цих та деяких інших приводів, вам потрібно отримати національну візу. То як це зробити? Для цього вам потрібно записатись на співбесіду в посольство Німеччини і подати всі необхідні для отримання візи документи. Ми підготували для вас цю покрокову інструкцію, в якій розкажемо як забронювати дату співбесіди в посольстві Німеччини в Києві. Самостійно.

Ви завжди можете скористатись нашим сервісом термінового бронювання, особливо у випадку, якщо в системі бронювання посольства немає вільних дат, а вам терміново потрібно подати документи. Ми знайдемо і забронюємо для вас дату.

Останнє оновлення статті - 22.07.2020 (оновлені кроки бронювання, COVID-19, нова форма)

Часті питання

 • Часто люди питають чи можна отримати візу в іншому посольстві в Україні, наприклад у Львові? Відповідь: На момент написання статті цим займається тільки посольство в Києві.
 • Чи можливо записатись на співбесіду прямо в посольстві Німеччини або по телефону, email, тощо? Відповідь: Забронювати дату співбесіди можна тільки онлайн (через Інтернет), навіть якщо вам дуже потрібно і вас чекає роботодавець або дуже скоро починається навчання.
 • Хто може подавати документи без співбесіди? Відповідь: На даний момент це: науковці, стипендіати, заявники з попередньою письмовою згодою Відомства у справах іноземних громадян відповідно до §31 Абз. 3 Закону про перебування, єврейська еміграція, пізні переселенці, або ті хто отримує візу для повернення в Німеччину.
 • Чи можливо подати документи на національну візу через візовий центр? Наразі тільки посольство приймає документи на отримання візи задля будь-якої мети перебування.

Бронювання дати співбесіди. Кроки.

Якщо ви бронюєте дату співбесіди самостійно на сайті німецького консульства то це завжди безкоштовно. Вам знадобиться номер вашого діючого (бажано біометричного) закордонного паспорту, ваше ім'я і прізвище латинськими літерами, точно як в закордонному паспорті, адреса електронної пошти та ваш номер телефону. Якщо все це під рукою - починаємо!

1. Вибір міста подачі документів

Перейдіть за цим посиланням, ви на сайті консульства. Виберіть Kiew зі списку. Забронювати дату співбесіди можна тільки в посольстві в Києві.

Вибір міста для проходження співбесіди

2. Обираємо привід звернення - Visa

Оберіть яка послуга посольства вам потрібна, віза чи інші консульскі питання. В нашому випадку - віза. Натисніть "Далі / Weiter" як на картинці нижче.

Вибір приводу звернення в посольство

3. Обираємо послугу - Національна Віза

Якщо ви їдете з метою працевлаштування, воз'єднання сім'ї або отримання професійної освіти - вам потрібен пункт "National visa (residence over 90 days)". Він включає в себе майже всі цілі, серед них: Воз’єднання родини (Возз’єднання з шлюбним партнером, дитиною, укладення шлюбу), навчання, трудова діяльність (працевлаштування, практика, професійна освіта, програма Au-pair) та мовні курси з перебуванням понад 3 місяці. Натискайте Weiter для вибору (як на зображенні нижче).

Вибір візи

4. Ознайомтесь з актуальною інформацією

На цьому кроці нам пропонують ознайомитись з детальною інформацією щодо подачі документів. Це варто прочитати, щоб зрозуміти чи можливе зараз подання документів з вашою метою, які є обмеження щодо COVID-19 (пандемія) і т.п. Якщо у вас виникнуть питання щодо якогось пункту - ви можете звернутись до нас, ми підкажемо.

Информація щодо бронювання співбесіди

5. Вводимо капчу (код з картинки)

Тут все просто - введіть в поле символи, які бачите на картинці і натисніть на кнопку Weiter щоб перейти до вибору вільної дати.

Введіть код з картинки

6. Вибираємо вільну дату співбесіди

Виберіть одну із запропонованих дат. Якщо дат немає - перейдіть на інші тижні стрілочками на сторінці. Часто трапляється і таке, що черга розтягується на тижні і навіть місяці. В такому випадку забронювати дату все ще можливо. Якщо хтось відмовляється від своєї співбесіди дата знову з'являється, поки її хтось не забронює. Тому варто регулярно перевіряти цю сторінку на наявність нових дат. Звичайно, якщо у вас не виходить знайти дату а вам вона терміново потрібна - ви завжди можете звернутить до нас ми гарантовано забронюємо вам співбесіду на найближчий час. Але, якщо у вас є час і натхнення то все ж таки варто спочатку спробувати самостійно, бо шанс знайти вільну дату є.

Вибір дати співбесіди

7. Вибір часу співбесіди

Оберіть час співбесіди з доступних, на цьому етапі ви маєте бути готові вводити свої дані, тому тримайте паспорт напоготові.

Вибір часу співбесіди

8. Заповніть форму

Прийшов час швидко заповнити форму! Введіть прізвище (Nachname) та ім'я (Vorname) латинськими літерами у відповідні поля, так само як вказано у вашому закордонному паспорті. Вкажіть номер паспорта, введіть адресу електронної пошти два рази, а також номер свого телефона. Далі потрібно ввести код з картинки в поле під ним і наснути Speichern або Save.

Оновлення: форму доповнили додатковими полями, а саме: дата народження, дата видачі закордонного паспорту, мета поїздки (воз'єднання сім'ї, працевлаштування і т.п.)

Форма бронювання дати співбесіди

9. Бронювання успішне

Якщо бронювання успішне - ви побачите відповідне повідомлення, схоже на те що на наступній картинці, на ньому буде вказана дата співбесіди та її час. Крім того вам має прийти електроний лист з підтвердженням бронювання на email який ви вказали. Зазвичай лист приходить за 5-15 хвилин. Якщо його немає - перевірте папку Спам вашої електронної пошти, або інші папки типу Social і т.п. Роздрукуйте лист і візьміть його коли підете на співбесіду, його треба пред'явити внизу на прохідній.

Підтвердження бронювання співбесіди

10. Приклад листа підтвердження бронювання

Так виглядає текст листа підтвердження бронювання (див. нижче), він може бути на німецькій або на англійській, це не має значення. Якщо ви його отримали - вітаємо, вам вдалось записатись на співбесіду в посольство Німеччини! Головне перевірте щоб номер паспорта, прізвище та ім'я зазначені у листі співпадали з тим що в вашому закордонному паспорті.


-- Terminvergabesystem der Visastelle der Deutschen Botschaft Kiew ---

Guten Tag KYRYLO STEPANENKO,

Sie haben einen Termin in Kiew am 10.01.2020 um 09:40 Uhr gebucht. Diese Terminbuchung für Sie ist kostenlos. Bitte finden Sie sich pünktlich um 09:40 Uhr in der Visastelle der deutschen Botschaft Kiew ein, wul. Lwa Tolstogo 57, Businesszentrum „101 Tower“, 22. Etage, 01901 Kiew. Klicken Sie hier für eine Kartenansicht in OpenStreetMap.

Für einen reibungslosen Ablauf Ihres Interviewtermins beachten Sie bitte die folgenden wichtigen Punkte:

 • Ist die von Ihnen bei Buchung des Termins angegebene Reisepassnummer EE1234567 korrekt? Wenn nicht, müssen Sie den Termin durch Klick auf folgenden Link stornieren: Storno. Anschließend buchen Sie bitte einen neuen Termin mit der korrekten Passnummer. Ist Ihre Reisepassnummer nicht korrekt angegeben, wird Ihnen der Zutritt zur Visastelle verwehrt.
 • Sie müssen diese Mail ausdrucken und zu Ihrem Termin mitbringen. Ohne diesen Ausdruck kann der Termin nicht wahrgenommen werden.
 • Sie können den Termin nicht wahrnehmen? Dann müssen Sie den Termin durch Klick auf folgenden Link stornieren: Storno. Nach erfolgreicher Stornierung können Sie wieder einen neuen Termin buchen. Bei Nichterscheinen zum Termin ohne vorherige Stornierung wird Ihre Reisepassnummer ansonsten aus Sicherheitsgründen für weitere Buchungen gesperrt.
 • Haben Sie Ihre Unterlagen vollständig zusammengestellt? Auf unserer Website finden Sie eine Auflistung der mitzubringenden Unterlagen. Im eigenen Interesse empfehlen wir Ihnen, keine unvollständigen Anträge abzugeben.
 • Aus Platzgründen können Begleitpersonen, deren Anwesenheit nicht zwingend erforderlich ist, nicht mit in Visastelle kommen. Im Notfall besteht die Möglichkeit, den Kontakt zwischen dem Antragsteller und Begleitperson(en) über die anwesende Sicherheitskraft der Botschaft herzustellen.
 • Bitte beachten Sie, dass Sie pünktlich zum vereinbarten Termin erscheinen. Der Einlass für Ihren Termin findet 15 Minuten vor der gebuchten Stunde statt.
 • Bitte haben Sie Verständnis dafür, dass Sie nach dem vereinbarten Termin aus organisatorischen Gründen nicht mehr eingelassen werden können! Sie benötigen dann einen neuen Termin für die Antragsabgabe.

Wir freuen uns auf Ihren Besuch!

Sie haben Fragen zum Termin? Dann wenden Sie sich unter Angabe Ihres Buchungscodes kiew_123456789 an visa@kiew.diplo.de

--- Система бронювання дат співбесіди візового відділу Посольства Німеччини в Києві ---

Доброго дня, KYRYLO STEPANENKO,

Ви забронювали дату співбесіди у Києві на 08.01.2020 о 09:40 год. Це бронювання дати співбесіди для Вас є безкоштовним. Будь ласка, прийдіть до візового відділу Посольства Німеччини у Києві рівно о 09:40 год. Візовий відділ знаходиться за адресою: вул. Льва Толстого 57 бізнес-центр „101 Tower“, 22 поверх,  01901 м. Київ. Натисніть сюди, щоб перейти до карти у програмі OpenStreetMap.

Для того, щоб не виникло ніяких проблем під час співбесіди, прохання звернути увагу на наступні важливі пункти:

 • Чи вірно вказано номер закордонного паспорту EE125679 під час бронювання дати співбесіди? Якщо ні, Вам необхідно скасувати дату співбесіди через посилання: Storno. Після цього забронюйте нову дату співбесіди, вказавши правильний номер закордонного паспорту. Якщо Ви вказали неправильний номер закордонного паспорту, Вам не буде дозволений вхід до візового відділу.
 • Ви повинні роздрукувати цей електронний лист та принести його з собою на інтерв’ю. Без цієї роздруківки Ви не зможете взяти участь в інтерв’ю.
 • Ви не зможете скористватися призначеною датою співбесіди? У такому випадку Вам необхідно її анулювати через посилання, натиснувши на Storno. Після вдалого скасування дати Ви зможете забронювати нову дату співбесіди. Якщо Ви не прийдете на інтерв'ю, попередньо не скасувавши дату співбесіди, номер Вашого закордонного паспорту з причин безпеки буде заблоковано для подальших бронювань.
 • Ви підготували Ваші документи у повному обсязі? На нашій веб-сторінці Ви знайдете перелік документів, які необхідно принести з собою на інтерв'ю. У Ваших власних інтересах радимо Вам не подавати візових заяв не в повному обсязі.
 • Прохання звернути Вашу увагу на те, що через недостатність місця супроводжуючі особи, чия присутність не є абсолютно необхідною, не можуть заходити до візового відділу разом із заявником. У разі крайньої необхідності існує можливість встановити зв’язок між заявником та його супроводжуючою(-ими) особою(-ами) через присутнього співробітника охорони Посольства.
 • УВАГА! Прохання потурбуватися про те, щоб Ви прийшли на співбесіду у призначений Вам час і не спізнювалися. До візового відділу Вам необхідно прийти за 15 хвилин до призначеного часу для проходження контролю безпеки.
 • Просимо поставитися з розумінням до того, що з організаційних причин після призначеного Вам часу Ви не зможете увійти до візового відділу. Для подання візової заяви Вам необхідно буде отримати нову дату співбесіди.

Ми раді Вашому візиту!

У Вас є запитання щодо отримання дати співбесіди? У такому випадку звертайтеся за адресою: visa@kiew.diplo.de, вказавши код Вашого бронювання kiew_123456789

Запис на співбесіду. Що ще варто знати?

 • Не можна записатись на співбесіду в посольство якщо у вас вже є бронювання на той самий номер паспорта. Тому, якщо ви хочете перебронювати на іншу дату - спершу відмініть попереднє бронювання.
 • Завчасно (1 день) відміняйте співбесіду якщо не зможете прийти. По-перше, якщо взагалі не прийти на співбесіду то ваш паспорт заблокують. По-друге, якщо ви вже заздалегідь знаєте що не можете прийти - ви можете дати шанс іншим записатись на співбесіду завчасно, інакше ваш термін просто зникне і не принесе користі іншим.
 • Приходьте за 15-20 хв. до вашого запису, так ви зможете трохи зекономити час на отриманні перепустки і автоматично будете трохи менше чекати на свою чергу на подачу документів.
 • Якщо є змога і ви подаєтесь, наприклад, на робочу візу, краще здавати паспорт, таким чином ви зможете потім забрати паспорт з візою не тільки зранку а й вдень, а також пришвидшити процес видачі візи.
 • Страховку можна зробити будь-яку туристичну, не треба вишукувати банки, страхові компанії і т.д. на вулиці, це може бути страховий поліс оформлений онлайн і роздрукований. Не витрачайте свій час. Страховий поліс можна пред'являти в день отримання паспорта з візою.
 • Для маленьких дітей також потрібен окремий запис на співбесіду, навіть якщо це немовля. Нажаль зараз це так. Якщо у вас співбесіда в один день з дитиною тоді можна попросити пропустити вас і дитину в один час, але рішення буде прийматись в посольстві.
 • COVID-19: маска обов'язкова

Висновки

Якщо ви дочитали до цього моменту - ви вже герой! :-) Як бачите, бронювання дати співбесіди не складна річ. Маємо надію, що ця інструкція була вам корисна і відповіла на деякі запитання. Будемо раді доповнити цю статтю відповідями на ваші запитання.

Також, якщо вам потрібно терміново забронювати співбесіду в посольстві Німеччини, якщо у вас обмаль часу і немає можливості постійно перевіряти вільні дати - ми будемо раді вам допомогти. Ми гарантуємо бронювання, а замовити наші послуги можна тут.